ارتفاع بیشینه

متر

مدت

3/5 روز

نوع سفر

طبیعت گردی

درجه سختی

خیلی ساده

کردستان و اورامانات 13 تا 16 خرداد

کردستان سرزمینی خاص با تنوع طبیعت بی نظیرش از جمله استان های مهم ایران در زمینه گردشگری می باشد. فرهنگ و تمدن غنی به همراه پوشش ها و آداب و رسوم زیبای این منطقه همیشه زبان زد بوده است. ییلاق ها و مناطق کوهستانی در کردستان کم نبوده و در هر یک از این مناطق می توان تنوع طبیعی بی نظیری را شاهد بود. روستاهای پله کانی که در دامنه های کوهستان های این شهر زیبا ساخته شده است از جمله مقاصد گردشگری می باشد. دریاچه های نیلگون و آبشارهای متنوع در کردستان کم نبوده و ما در سفرمان به این استان از برخی دیدن خواهیم کرد. ساز و آواز محلی و لباس های رنگارنگ در آیین های قدیمی کردستان جایگاه خاصی داشته که دیدن این لحظات شور و شوق خاصی را  در دل گردشگران خواهد داشت. از کردستان و زیبایی هایش بسیار باید گفت و ما برای دیدن و لمس گوشه ای از این زیبایی ها شما را با سفر به کردستان و اورامانات با گروه گردشگری رشکان دعوت خواهیم کرد.


جاذبه ها:
بازدید از روستای مریوان، دریاچه زریوار، شهر لک لک ها، ییلاق اورامانات، منطقه صفر مرزی تته، آبشار بل، آفرود در ییلاقات، بازدید روستای بلبر و چشمه زیبای بلچمه، مقبره پیر شالیار.

محل و ساعت حرکت:
رفت: ساعت 23:00 روز دوشنبه 1398/03/13 میدان آرژانتین، بالاتر از فروشگاه شهروند، روبروی بانک سامان

برگشت: پنجشنبه 1398/03/16 حدود ساعت 22:00

لطفا 20 دقیقه قبل از حرکت در محل حاضر باشید.

-----------------------------------------------------
چگونه میتوانم در تورهای رشکان ثبت نام کنم؟

جزئیات سفر
 • مشخصات سفر
  13 تا 16 خرداد
 • هزینه
  - تومان
 • نوع
  طبیعت گردی
 • کد تور
  200
 • مدت
  3/5 روز
 • اقامت
  خانه محلی تجهیز شده
 • حمل و نقل
  اتوبوس VIP- ماشین محلی
 • ظرفیت
  این تور اجرا شده
 • روز 1
  شبانه به سمت کردستان حرکت خواهیم کرد.
 • روز 2
  با رسیدن به کردستان صبحانه را در رستوران صرف خواهیم کرد. حرکت به سمت مریوان و دیدار از طبیعت زیبای منطقه و جاده، گشت بازار مریوان و بعد از آن صرف نهار را خواهیم داشت. بعد از ناهار گشت کامل دور دریاچه و بازدید از دریاچه خود جوش زریوار و قایق سواری روی دریاچه را داریم. در ادامه دیدار و بازدید از روستا و شهر لک لک ها (دره تفی) را خواهیم داشت. در انتها برای اقامت به خانه محلی مریوان خواهیم رفت.
 • روز 3
  پس از صرف صبحانه به سمت دزلی و منطقه اورامانات حرکت خواهیم کرد. بازدید از گردنه پربرف و صفر مرزی تته(برف بازی) و آبشار زیبای بل و را خواهیم داشت. پس از بازدید از روستای هجیج صرف نهار را خواهیم داشت. گشت نیم روزه ییلاقات هوارمانات با ماشین های آفرود برنامه مهیجی است که در ادامه خواهیم داشت. در انتها اقامت در روستای زیبای سلین را خواهیم داشت.
 • روز 4
  پس از صرف صبحانه حرکت سمت روستای بلبر و چشمه زیبای بلچمه (آب بازی و آبتنی ) را خواهیم داشت. بعد از آن حرکت به سمت روستای هورامان تخت و گشت روستا و بازدید از مقبره پیر شالیار و خرید سوغات محلی در هورامانات را خواهیم داشت. پس از صرف ناهار با خاطراتی شاد و بی نظیر به سمت تهران باز خواهیم گشت.

 • راهنمای کارت دار و مورد تایید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری- ماشین توریستی کولر دار - بیمه حوادث گروهی- وعده های غذایی مطابق با سایت - پذیرایی
 • کارت شناسایی- کوله پشتی- زیر انداز- لباس مناسب و راحت برای راه پیمایی- لباس گرم- کفش مناسب كوهپيمايي (ترجیحا کفش ساق دار)- کلاه و عینک آفتابی- کرم ضد آفتاب- لیوان شخصی- قاشق- کارد- قمقمه آب- تنقلات- ملحفه- دوربین عکاسی.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 - - - - - - اتوبوس -
2 رستوران رشکان رستوران رشکان رستوران مسافر -
3 خانه محلی رشکان رستوران رشکان رستوران مسافر -
4 خانه محلی رشکان رستوران رشکان - - اتوبوس -

دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید
نقشه

تورهای دیگر

2/5 روز
2 شب
ظرفیت: موجود
620000 تومان
1 روز
0 شب
ظرفیت: موجود
145000 تومان
3/5 روز
3 شب
ظرفیت: موجود
845000 تومان