قوانین رشکان

گروه گردشگری رشکان گروهی است که به مفاهیم اکوتوریسم اعتقادی راسخ دارد. اکوتوریسم سفری است مسئولانه به مناطق طبیعی، که با هدف حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی انجام میشود. همچنین گروه گردشگری رشکان تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و لذا رعایت قوانین در تورهای رشکان لازم الاجرا خواهد بود.

طرفین قرارداد:

ماده (1): ثبت‌نام‌کننده که نماینده تام‌الاختیار افرادی است که از جانب آنها اقدام به ثبت‌ نام در سفر نموده و ازاین ‌پس، مسافر نامیده می‌شود. مشخصات فردی افراد ثبت‌ نام ‌شده در صفحه اصلی قرارداد سفر درج شده و این شرایط به آن ضمیمه است.
ماده (2): گروه گردشگری رشکان به عنوان مجری تور ازاین ‌پس کارگزار نامیده می‌شود.

مقررات عمومی سفر:

ماده (3): ثبت نام کردن در تورهای کارگزار از جانب مسافر یا نماینده تام الاختیار وی، به منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر، آگاهی کامل از مفاد قرارداد، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت‌های ناشی از عدم توجه و آگاهی به مفاد این پیوست متوجه مسافر خواهد بود.
ماده (4): چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر اجرا متناسب با ظرفیت آن نرسد، کارگزار مجاز به ابطال آن و استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.
ماده (5): در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب و استراحت، کم و افزایش طول راه ها در روز و شب (با وسیله نقلیه و یا در راه پیمایی ها) در شرایط نامساعد آب و هوایی و جوی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجود دارد.
ماده (6): در صورتی که مقامات انتظامی و محلی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.
تبصره 1: هرگاه مقامات انتظامی یا مسئولین محلی، به هر دلیل از ورود گروه به منطقه جلوگیری به عمل آورند، نماینده کارگزار (راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
ماده (7): درصورتی که مسافر به هر دلیل برای سایر مسافرین، سرپرست گروه، راهنمایان محلی و کلاً کسانی که در اجرای گشت نقش دارند، مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات و قوانین جمهوری اسلامی و یا ارزش‌های فرهنگی و بومی شود، راهنما موظف است ضمن گزارش به کارگزار بر حسب مورد، تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.
ماده (8): در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی بوده و آراء صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.
ماده (9): حمل و استفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه که در قانون جرم شمرده می‌شود، همراه داشتن هر گونه حیوانی (حتی حیوانات اهلی) در طول سفر و همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامتی خود و دیگران در سفرهای کارگزار اکیدا ممنوع می باشد.
ماده (10): چنانچه مسافر ممنوع‌الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود او به کشور جلوگیری نمایند مسافر ملزم به پرداخت جریمه‌های کنسلی این قرارداد که در ماده 35 همین قرارداد توضیح داده شده، می‌باشد و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نخواهد بود. اقامت در سالن ترانزیت تا زمان بازگشت و هزینه‌های مربوطه  به ‌عهده مسافر است.
قوانین مربوط به اقامت:
ماده (11): در صورت اقامت در هتل، قیمت هر گشت بر اساس اتاق 2 نفره تنظیم می‌گردد. مسافرینی که به‌تنهایی سفر می‌کنند، هنگام ثبت‌نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق 1 تخته می‌باشند.
تبصره 2: در اکثر هتل‌ها، تخت سوم در اتاق‌های 3 تخته از نوع  سفری و یا کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق 2 تخته گذاشته می‌شود.
تبصره 3: ساعت تحویل اتاق‌های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه ساعت 11 صبح بوده که مسافر موظف به رعایت آن می‌باشد. تحویل و تخلیه اتاق قبل و بعد از ساعات اعلام شده تابع قوانین هتل بوده و هزینه‌های احتمالی بر عهده مسافر است.
ماده (12): استفاده از خدمات هتل از قبیل مواد خوراکی و نوشیدنی، مینی بار، خشک‌شویی و... تابع قوانین هتل بوده و پرداخت هزینه‌های انجام شده به‌عهده مسافر است.
ماده (13): در سفرهای گروهی، اختصاص اتاق یک، دو و... نفره به افراد در هتل و نیز نحوه استقرار افراد در خانه محلی یا چادر، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد و شرایط اقامت بر اساس ضوابط حاکم بر تاسیسات اقامتی مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد. در سفرهای گروهی کارگزار (رشکان) تعهدی برای در اختیار قرار دادن اتاق اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد. با این حال کارگزار در حد توان و امکانات محل اقامت، حداکثر همکاری را با همسفران خواهد نمود.
تبصره 4: زمان لازم برای برپایی کمپ و جمع‌آوری آن مورد قبول مسافر می‌باشد.

تعهدات مسافر:

ماده (14): رعایت شئونات اسلامی در طول سفر از سوی مسافر الزامی می باشد.
ماده (15): مسافر یا نماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت نام، مشخصات فردی خود و همراهان را بطور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است هرگونه مغایرتی که در ثبت مشخصات مسافر صورت گیرد متوجه نماینده و مسافر بوده و کارگزار در این خصوص هیچ گونه مسئولیت در ارتباط با آن مسافر نخواهد داشت.
ماده (16): درخصوص ثبت نام گروهی، فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشند. همچنین فرد ثبت نام کننده به عنوان نماینده، موظف است اطلاعات سفر را به سایر مسافرین انتقال دهد.
ماده (17): مسئولیت مراقبت از فرزندان، اموال و مدارک شخصی به‌عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن آن هیچ نوع مسئولیتی متوجه کارگزار و راهنما نخواهد بود.
ماده (18): مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت گشت، شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت خواهد بود و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
ماده (19): مسافر موظف به احترام به آداب و رسوم و رعایت هنجارهای جامعه میزبان و عرف حاکم بر منطقه می باشد و در این زمینه باید به توصیه های راهنمای تور عمل نماید.
ماده (20): همراه داشتن شناسنامه عکس دار و کارت ملی برای تمامی سفر‌ها الزامی است.
ماده (21): هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت های خارج از خدمات کارگزار و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (مندرج در فرم اصلی قرارداد) به وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.
ماده (22): مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود
ماده (23): در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت سفر اعم از افزایش نرخ بلیط، هتل و یا سایر خدمات، با ارائه مدرک مستند از سوی کارگزار، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار می‌باشد.
تبصره 5: چنانچه مسافر شرایط مندرج در ماده فوق را نپذیرد موظف به پرداخت جریمه (مطابق ماده 31) خواهد شد.
ماده (24): چنانچه کارگزار مجبور شود در اثر شرایط غیر قابل پیش بینی طبیعی و محیطی، بخشی از گشت را ابطال کرده و خارج از چهارچوب اعلام شده در برنامه سفر نسبت به رزرو هتل یا کرایه وسایل نقلیه یا هرگونه عمل لازم در راستای اجرای سفری دیگر اقدام کند، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار است.
ماده (25): مسافر یا نماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب با سختی سفر، ثبت نام نماید و همچنین در صورت نیاز به مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و می بایست راهنمای سفر خود را از این موضوع مطلع سازد.
تبصره 6: هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.
ماده (26): هزینه‌های اضافی و خارج از برنامه گشت  به‌عهده مسافرین می‌باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.

تعهداد کارگزار:

ماده (27): کارگزار موظف است نرخ و خدمات سفر را بصورت بروشور یا کتباً و یا از طریق وب سایت به مسافر اعلام نماید.
ماده (28): کارگزار متعهد است خدمات سفر مورد توافق را بطور کامل انجام دهد.
تبصره 7: در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیرمنتظره از قبیل شرایط فوق‌العاده جوی، جنگ، شورش و مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت و یا مسافر شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
ماده (29): در سفرهای زمینی، اگر وسیله نقلیه به هر دلیل و در هر قسمت از سفر از حرکت باز ایستد، جایگزینی وسیله نقلیه جدید و هرگونه هزینه دیگری که بابت تاخیر ایجاد شده است بر عهده کارگزار بوده و زمان لازم جهت تامین وسیله نقلیه جدید و تأخیر در اجرای سفر نیز مورد قبول مسافر است.
تبصره 8: در مورد تاخیر یا کنسلی در سفرهای هوایی، ریلی و دریایی بر اساس قوانین مربوطه عمل خواهد شد.
ماده (30): کارگزار موظف است در سفرهای زمینی در هر قسمت از مسیر سفر (اعم از آسفالت یا خاکی) از وسیله نقلیه متناسب با همان قسمت و همچنین متناسب با تعداد مسافران و مسیر گشت استفاده نماید.
ماده (31): کارگزار موظف است بیمه مسئولیت مدنی سفر را طبق مندرجات قرارداد در مورد مسافر اعمال نماید.
تبصره 9: در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در طول سفر، مسافر باید بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید. در این خصوص کارگزار همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.
تبصره 10: در صورت بروز هرگونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه‌های امداد و نجات و درمان می‌باشد. بدیهی است مسافر می‌تواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه‌های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. در خصوص هزینه‌های درمانی مازاد بر بیمه هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.
تبصره 11: در صورت درخواست مسافر برای اعمال بیمه‌های تکمیلی و حوادث، کارگزار باید با دریافت هزینه آن از مسافر، نسبت به صدور بیمه‌های درخواستی اقدام نماید.
تبصره 12: درصورتی‌که مسافر به هر دلیل جدا از برنامه سفر کارگزار به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر از گروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و یا تا زمان انفصال وی از سفر معتبر بوده و فقط در مدت‌زمان حضور وی در سفر اعمال خواهد شد و در خارج از این زمان کارگزار مسئولیتی در قبال بیمه مسافر نخواهد داشت.
ماده (32): کارگزار موظف است در سفرها از راهنمای مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده نماید.
ماده (33): کارگزار موظف است در سفرها حداقل تجهیزات لازم جهت کمکهای اولیه و امداد و نجات را همراه با راهنمای سفر ارسال کند.

شرایط و موارد ابطال تور:

ماده (34): درخواست انصراف از سفر باید به‌ صورت حضوری، ارسال فکس و یا ایمیل توسط شخص مسافر و یا نماینده رسمی وی قبل از انجام سفر انجام شود. جریمه کنسل نمودن تور طبق ماده 35 این قرارداد از کل مبلغ گشت کسر و مابقی وجوه به مسافر پرداخت خواهد شد.
تبصره 13: در ثبت ‌نام‌های گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت‌ نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می‌باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشند.
تبصره 14: در صورت چارتر (دربست) بودن پرواز یا هتل، کنسلی و جابه‌جایی امکان‌پذیر نبوده و کل هزینه تور به‌عنوان جریمه اخذ می‌گردد.
تبصره 15: جریمه کنسلی از قیمت نهایی شامل هر فرد ثبت ‌نام‌ شده محاسبه و کسر می‌گردد.
تبصره 16: درصورتی ‌که وسیله نقلیه مورد استفاده در سفر هواپیما یا قطار باشد، علاوه بر مبالغ درج شده در ماده 35 این قرارداد، جریمه ابطال بلیط هواپیما یا قطار نیز دریافت خواهد شد.
ماده (35): شرایط کنسلی و مبالغ آن برای تورهای 1 روزه، تورهای چند روزه عادی، تورهای چند روزه در عید نوروز (25 اسفند ماه تا 20 فروردین) و همچنین تورهای خارجی به شرح زیر است:

شرایط کنسلی تورهای 1 روزه:
از لحظه ثبت نام تا 48 ساعت قبل از اجرای تور 40% از مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 48 ساعت تا 24 ساعت قبل از اجرای تور 20% از مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 24 ساعت قبل از اجرا مبلغی بازگردانده نخواهد شد.

شرایط کنسلی تورهای چند روزه عادی
از زمان ثبت نام تا 20 روز قبل از اجرای سفر 70% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 19 روز تا 7 روز قبل از اجرای سفر50% مبلغ تور باز گردانده خواهد شد.
از 7 روز تا 4 روز 35% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 4 روز قبل از اجرای برنامه مبلغی بازگردانده نخواهد شد.

شرایط کنسلی تورهای عید نوروز:
از زمان ثبت نام تا 30 روز قبل از اجرای سفر 70% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 29 روز تا 10 روز قبل از اجرای سفر50% مبلغ تور باز گردانده خواهد شد.
از 9 روز تا 5 روز 35% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 4 روز قبل از اجرای برنامه مبلغی بازگردانده نخواهد شد.

شرایط کنسلی تورهای خارجی:
از زمان ثبت نام تا ۴۵ روز قبل از اجرای سفر 90% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 44 روز تا 30 روز قبل از اجرای سفر 30% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 29 روز تا 15 روز قبل از اجرای سفر 50% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 14 روز تا 7 روز قبل از اجرای تور 30% مبلغ تور بازگردانده خواهد شد.
از 6 روز قبل از اجرای برنامه مبلغی بازگردانده نخواهد شد.