ارتفاع بیشینه

متر

مدت

1 روز

نوع سفر

طبیعت گردی

درجه سختی

خیلی ساده

قطار گردشگری بنکوه تا ورسک 23 آبان ماه

مسیرهای عبور قطارها به دلیل نحوه دسترسی و بکر بودنشان از زیبایی های خاصی برخوردار می باشند که به دلیل عدم دسترسی، اغلب از دید گردشگران دور می باشد. یکی از مسیرهای زیبای ریلی ایران،  بن کوه تا ورسک می باشد که به دلیل تاریخچه و معماری خاص پل ها و ایستگاه های راه آهن در این مسیر، محبوبیت بسیار زیادی دارد. در این برنامه مهمان تعدادی از متخصصان راه آهن و عاشقان طبیعت ایران می باشیم. با گروه گردشگری رشکان در این سفر یک روزه متفاوت به زیبایی های مسیرهای راه آهن تهران به شمال همراه باشید. 


جاذبه ها:

دشت ورامین- ایستگاه راه آهن بن‌کوه- کبوتر دره- سیمین‌دشت - زرین‌دشت- ده شوراب-  سه خط طلا - پل ورسک – ایستگاه سوادکوه- زیبایی های معماری و تاریخچه راه آهن شمال به جنوب ایرانمحل و ساعت حرکت:
رفت: ساعت 7:30 روز پنجشنبه 23 آبان ماه - راه آهن تهران.
برگشت: پنجشنبه 23 آبان ماه  ساعت حدود 21:00 لطفا 40 دقیقه قبل از حرکت در محل حاضر باشید.


-----------------------------------------------------
چگونه میتوانم در تورهای رشکان ثبت نام کنم؟

سوالات متداول همسفران رشکان

جزئیات سفر
 • مشخصات سفر
  پنجشنبه 23 مهر
 • هزینه
  - تومان
 • نوع
  طبیعت گردی
 • کد تور
  240
 • مدت
  1 روز
 • اقامت
  -
 • حمل و نقل
  قطار اتوبوسی
 • ظرفیت
  این تور اجرا شده
 • روز 1
  ساعت ۰۷:۳۰ زمان حرکت قطار از ايستگاه راه آهن تهران خواهد بود. پس از حرکت توضيحاتي درباره‌ي سفر داده مي‌شود و صبحانه در حين عبور از منطقه‌ي دشت ورامين در داخل قطار صرف مي‌شود. توقف در اولين ايستگاه سفر با بناهای خاص. ايستگاه بن‌کوه از نمونه ايستگاه‌هاي راه‌آهن با مشخصه‌هاي ويژه ايستگاه‌هاي تدارکاتي سال‌هاي اوليه راه‌آهن است. حدودا به مدت ۴۵ در اين ايستگاه توقف داريم تا با ارائه‌ي توضيحات، در محوطه به گشت‌زني بپردازيم. پس از سوار شدن مجدد به قطار از منطقه فوق‌العاده ديدني کبوتر دره، سيمين‌دشت و زرين‌دشت عبور مي‌کنيم و توضيحات مرتبط با اين بخش از سفر توسط کارشناس تور ارائه مي‌شود. در ده شوراب از قطار پياده مي‌شويم تا علاوه بر تماشاي ترکيب فوق العاده‌اي از صنعت و طبيعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشکلات پيش روي آن نيز بشنويم. سپس در بازار کوچک روستايي مي‌توانيم محصولات طبيعي و خوراکي‌هايي نظير آش‌هاي متنوع خريداري کنيم. پس ازعبور از مشهورترين سازه هاي راه‌آهن شمال مانند سه خط طلا و پل ورسک، در ايستگاه ورسک از قطار پياده مي‌شويم تا نمايي معروف از اين پل را تماشا کنيم و عکسي به يادگار ثبت کنيم در ادامه .صرف ناهار در قطار و ادامه مسير را تا ايستگاه دو‌‌آب (سوادکوه) خواهیم داشت. در ايستگاه سوادکوه پياده مي‌شويم و ضمن يک پياده‌روي سبک، بيشتر با راه‌آهن آشنا خواهيم شد. در يکي از ايستگاه‌هاي (معمولا ايستگاه سيمين‌دشت) راه بازگشت عصرانه صرف مي کنيم. در انتها قطار گردشگري به پايان مسير يعني ايستگاه راه‌آهن تهران وارد مي‌شود.

 • قطار ریل باس، پذیرایی صبحانه، نهار گرم، سه میان وعده، کارشناس گردشگری راه آهن، راهنما، نقشه، بیمه
 • کفش مناسب پیاده روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس کناره گرم، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى
 • 40 دقیقه قبل حرکت در راه تهران حضور داشته باشید.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 قطار رشکان قطار رشکان - - _ -

دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید
نقشه

تورهای دیگر

3/5 روز
3 شب
ظرفیت: محدود
895,000 تومان
3/5 روز
3 شب
ظرفیت: موجود
995000 تومان