ارتفاع بیشینه

1800 متر

مدت

2 روز

نوع سفر

طبیعت گردی- فرهنگی

درجه سختی

خیلی ساده

جنگل ابر تا آبشار مجن 14 تا 15 شهریور

از کودکی یاد دارم که هرگاه به آسمان نیلگون آن روزها مینگریستم، دست یافتن به ابرهای سپید برایم آرزو بود. این آرزوی کودکی همواره در خلوتگاه افکارم با من زیست تا جایی که اولین بار قدم به جنگلی زیبا و قدیمی نهادم. از پایین کوه و زمانی که در جاده به سمت روستای ابر در حرکت بودیم، هجوم ابرهای پرتلاطم در بالای کوه، نگاه تمام دوستانم را برای لحظاتی به خود جلب نمود. آن آرزوی دوران کودکی کم کم نفس نفس زنان خود را از ته خاطرات و آرزوها به اکنون رساند.

با ورود به جنگل های زیبای هیرکانی، درختان تنومند و مسن همانند نگهبانانی بودند که سالیان سال از این میراث ملی و طبیعی پاسبانی میکردند. با هم به حرکت ادامه دادیم تا به اقیانوسی بیکران رسیدیم. اقیانوسی متفاوت در بالای کوه و میان این جنگل ساکت اما جاری. اقیانوسی از جنس ابر. ابرهایی که هراسان در حرکت بودند و آرام آرام در لابه لای درختان تنومند مختلط و پهن برگ می پیچیدند.

آرامش این مکان زیبا، هر مسافر عاشقی را در خود غرق خواهد کرد. قطرات آب موجود در ابرها آرام آرام بر صورت هایمان نشسته و طراوت و شادابی را به همراه دارد.

از آن روز سال ها میگذرد اما لذت لمس ابرهای این جنگل کهن، هر ساله مارا به سمت خود میکشاند. هر چند گاهی بادهای موسمی، ابرها، این همزادان جنگل های کاسپینی را با خود به هر سو برده و چهره این زیست بوم سبز رنگ را بر ما نمایان ساخته اند، اما بودن در این مکان حتی بدون ابر زیبایی خود را دارد.

جاذبه ها:
بازدید از مقبره بایزید بسطامی، برج غازانه (کاشانه)، جنگل پیمایی در مسیر آبشار آلوچال، آبشار مجن، پیاده‌روی در دریای ابر جنگل‌های هیرکانی (تشکیل پدیده ابر در منطقه بستگی به وضعیت آب و هوا دارد)

محل و ساعت حرکت:
رفت: ساعت 4:00 روز پنجشنبه  14 شهریور ماه  میدان آرژانتین بالاتر از فروشگاه شهر.ند روبروی بانک سامان
برگشت: جمعه 15 شهریور ماه  ساعت حدود 22:00 

لطفا 20 دقیقه قبل از حرکت در محل حاضر باشید.-----------------------------------------------------
چگونه میتوانم در تورهای رشکان ثبت نام کنم؟

سوالات متداول همسفران رشکان


جزئیات سفر
 • مشخصات سفر
  پنجشنبه تا جمعه
 • هزینه
  - تومان
 • نوع
  طبیعت گردی- فرهنگی
 • کد تور
  231
 • مدت
  2 روز
 • اقامت
  خانه محلی تجهیز شده
 • حمل و نقل
  اتوبوس توریستی- ماشین محلی
 • ظرفیت
  این تور اجرا شده
 • روز 1
  صبح از تهران به سمت شاهرود حرکت خواهیم کرد. پس از صرف صبحانه به سمت بسطام رفته و بازدید از آرامگاه زیبا و معنوی بایزید بسطامی و برج غازانه را تجربه خواهیم کرد. با رسیدن به روستای ابر و محل اقامت، پس از صرف ناهار آماده حرکت به سمت جنگل خواهیم شد. نیسان سواری در جاده جنگلی از جذابیت های برنامه خواهد بود. با رسیدن به محل مورد نظر پیاده روی به سمت آبشار شروع شده و در دل جنگل به سمت آبشار خواهیم رفت. پس از گذراندن لحظات ناب و خاطره انگیز در جنگل، به محل اقامت باز خواهیم گشت و شبی بیاد ماندنی را خواهیم داشت.
 • روز 2
  پس از صرف صبحانه به سمت آبشار زیبای مجن حرکت خواهیم کرد. با رسیدن به آبشار لحظات شاد و خنکی خواهیم داشت. برای صرف ناهار به سمت شاهرود حرکت میکنیم. پس از صرف ناهار به سمت تهران حرکت کرده و حدودا ساعت 22:00 به تهران میرسیم.

 • راهنمای کارت دار و مورد تایید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری- ماشین توریستی کولر دار بیمه حوادث گروهی- وعده های غذایی مطابق با سایت رشکان – پذیرایی.
 • کارت شناسایی- کوله پشتی- زیر انداز- لباس مناسب و راحت برای راه پیمایی- کفش کوهنوردی و صندل طبیعت گردی- کلاه و عینک آفتابی-کرم ضد آفتاب- لیوان شخصی- قاشق- کارد- قمقمه آب- تنقلات- دوربین عکاسی- لباس گرم- لباس اضافه برای آب بازی
 • در این برنامه پیاده روی در جنگل به مدت 2 ساعت خواهیم داشت.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 خانه محلی رشکان طبیعت مسافر خانه محلی رشکان - -
2 خانه محلی رشکان رستوران مسافر - - - -

دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید
نقشه

تورهای دیگر

2/5 روز
2 شب
ظرفیت: موجود
620000 تومان
1 روز
0 شب
ظرفیت: موجود
145000 تومان
3/5 روز
3 شب
ظرفیت: موجود
845000 تومان